Medvěd je ve znaku Berouna. A tři takoví jsou v tamním medvědáriu

Medvěd je ve znaku Berouna. A tři takoví jsou v tamním medvědáriu

Letošní závěr zimy a začátek jara byl ideální pro to někam na víkend vypadnout. Žádný dálavy, ale jen na skok z Prahy, aby člověk v klidu užil sobotní ráno a ještě se vrátil před setměním.

Optimálním místem pro takový výjezd se ukázal být třeba Beroun. A doporučuju tam jet vlakem. Nejenom že si tak člověk v klidu může dát po cestě pivo, ale přece jenom mají v sobě mašinky pořád větší romantiku, než když jedete autem nebo autobusem. A taková cesta trvá asi půl hodiny, navíc se jede celkem pěknou krajinou.

Burger ze slavné Black Dog Cantiny

Burger ze slavné Black Dog Cantiny

Na místo jsme dorazili někdy před polednem. A zamířili jsme do věhlasného podniku Black Dog Cantina nedaleko tamního náměstí, kde ještě donedávna podávali jedny z nejlepších burgerů v republice. Bohužel se za poslední dobu výrazně zhoršili, což podle různých fór není jen má domněnka, ale sdílí ji velká část internetové jídelní komunity. My jsme byli o snižující se kvlitě bohužel přesvědčeni i tentokrát. Skutečně se nejednalo o žádnou pecku, a to jak ze strany obsluhy, tak co se týče jídla.

Po obědě jsme se vypravili na kopec Městská hora, která se svou rozhlednou ční nad městem jako strážnice.

Jeden ze tří medvědů v berounském medvědáriu

Jeden ze tří medvědů v berounském medvědáriu

Cestou jsme zjistili, že kromě rozhledny chodí lidé do téhle vycházkové lokality také kvůli medvědáriu, kde sídlí slavná trojice večerníčkových medvědů.Není těžké tohle místo poznat, zejména podle početného obecenstva. A je to docela dobrá podívaná. Stejně jako výhled z rohledny na vrcholku kopce, odkud člověk shlíží na celé město a okolní krajinu. Když je pěkný počasí, jako jsme měli my, tak to stojí za to.

Pivovat se nachází kousek od nádraží, což je na výsost strategická poloha

Pivovat se nachází kousek od nádraží, což je na výsost strategická poloha

Ještě před zpáteční cestou jsme kousek od nádraží zahnuli do areálu místního pivovaru Medvěd. Pivo musím pochválit. Můžete tu ochutnat několik různě stupňových speciálů a za zmínku stojí i místní menu. Ochutnali jsme sice jen vepřové koleno s křenem, ale stálo vážně za to. Doporučuju!

[contact-form][contact-field label=’Name‘ type=’name‘ required=’1’/][contact-field label=’Email‘ type=’email‘ required=’1’/][contact-field label=’Comment‘ type=’textarea‘ required=’1’/][/contact-form]