(Rocky) Balboa Park, klíčové místo San Diega a můj kancl

(Rocky) Balboa Park, klíčové místo San Diega a můj kancl

Před týdnem touhle dobou jsem na recepci v hostelu zandaval kreditku, protáčel oči a říkal si, že tohle bude zlomovej týden. Dorazil jsem do San Diega a netušil, co od něj čekat. Teď je to týden, je neděle, zevluju u fontány v úchvatným Balboa Parku, slunce pere jako prase, zvony zvoní poledne, já se čtvrtej den v kuse směju jako debil a už podruhý během pár dní prodlužuju pobyt v tomhle místě, páč to byl fakt zlomovej týden.

Předně to místo. San Diego nemůžu než chválit. Je dostatečně velký a zajímavý a zábavný, aby se tam člověk nenudil, ale zas pohodový, ne přelidněný nebo brutál zastavěný. Je čistý, s krásnýma místama a hrozně vyklidněný – jeden zdejší Newyorčan ho nazval New Yorkem bez lidí.

Přřístav v San Diegu. Sem to mám od hostelu pár bloků, tak se tam chodím každý ráno po snídani probouzet

Přístav v San Diegu. Sem to mám od hostelu pár bloků, tak se tam chodim každý ráno po snídani probouzet

Po příjezdu z LA mi to přišlo jako v katastrofickým filmu – mrakodrapy, široký bulváry, super infrastruktura, pořádek, ale v ulicích nikdo. No byla neděle večer a v hospodách fotbal. Ale i tak mi tu každej den připomíná nedělní dopoledne na malým městě. Lidi nespěchají, jsou v klidu, maximálně se věnujou zdejšímu “národnímu” sportu, což je podle všeho běhání do schodů a se schodů.

Jestli chcete v SD sportovat a být in, běhejte do schodů. Ostatně zdejší schodiště k tomu vybízejí

Jestli chcete v SD sportovat a být in, běhejte do schodů. Ostatně zdejší strmá schodiště k tomu vybízejí

A není to turistický místo. Jasně, cizinci sem jezdí, ale nejsou to ty hordy teenagerů, co přijedou do LA na pár dní zakalit, udělaj bordel a zase vypadnou. Páč tady to sice taky žije, to jo, ale není to to, co by sem přitahovalo lidi. Je to vidět na skladbě obyvatel hostelu, kde potkáte buď Amíky, co sem přijeli za prací, nebo cestovatele nebo lidi na služebkách, jazykových kurzech a podobně.

Downtown

Downtown

Pro mě je taky fajn, že je to kousek do Mexika. A je tu stabilně slunečno a teplo a taky je to tu levnější. Dva bloky od hostelu máme Grocery outlet s nejlepšími a nejlevnějšími potravinami široko daleko. Dokonce jsem tam po měsíci viděl opravdovou zeleninu a dala se i koupit. Doteď na ten okamžik vzpomínám.

Večeře pro dvě až tři osoby, případně pro jednoho po několika týdnech v Los Angeles

Večeře pro dvě až tři osoby, případně pro jednoho po několika týdnech na americké stravě

Ideální San Diego

Teď zpátky k začátku příběhu. Když jsem stál na tý recepci hostelu a převáděl si další úspory ze spořicího na běžnej účet, říkal jsem si, že takhle to dál nepůjde. Jako ne že bych neměl prachy, jenže cílem týhle srandy nebylo jezdit po Americe a rozhazovat, ale trochu víc se začlenit a porvat se s životem tady, vyzkoušet si to od nuly, něco novýho vymyslet, něčeho novýho dosáhnout, posouvat si limity. Ne jezdit po městech a flákat se, nejsem žádná dovolenkářka.

Pokoj v hostelu sdílím s 40letým Brazilcem, co sem přijel studovat angličtinu

Pokoj v hostelu sdílím s 40letým Brazilcem, co sem přijel studovat angličtinu

Takže jsem znova zopakoval tutéž chybu, když jsem se rozhodl strávit pondělí i úterý uporným sezením s tabletem a za soustavného prolívání volátka kafem jsem hodiny a hodiny projížděl tisíce bizarních inzerátů, u kterých jsem stejně věděl, že nejsou pro mě. A po dvou dnech jsem si řekl, že teda nasrat, že jediným smyslem tohohle je mrhání časem, takže se budu soustředit na jedinou věc, kterou jakž takž ovládám, a to je psaní.

Zdravím ze svýho kanclu

Zdravím ze svýho kanclu

A ejhle, hned další den se zadařilo. Teď nechci jít do detailů, ale mám pár námětů, o který je zájem, a tak. A do toho jsme si padli do oka s pár lidmi v hostelu a nabídli mi tam občas přiložit ruku k dílu a mít za to grátis bydlení. Takže možná trochu máknu, jen co si dám co nevidět další výlet do Mexika.

Říkám si, že teď je ideální čas na to, aby se něco posralo :)

Výhled z Balboa parku, ideálního místa pro zevling, chození, telefonování, sportování a vůbec všeho

Výhled z Balboa parku, ideálního místa pro zevling, chození, telefonování, sportování a vůbec všeho