šumava

Šumava je kouzelná jak v létě, tak v zimě (samozřejmě i na jaře a na podzim). Nedalo mi to, sedl jsem v sobotu před šestou ráno do vymrzlýho auta, dojel ještě za tmy na Modravu, a právě když svítalo, jsem stál na kopci nad údolím Roklanského potoka, kousek od Tříjezerní slati. Nádhera. Padal jsem sice po pas do sněhu, jinovatku jsem měl i na řasách, ruce a nohy mě zábly, že jsem horko těžko ovládal foťák, ale stálo to za to. Posuďte sami.

Počasí na konci ledna by zasloužilo pochvalu. Mrzlo sice, jak praštilo, ale za to bylo nádherně. Teplota cestou přes Vimperk, Borová Lada a Kvildu se pohybovala od -16 do -21 stupňů. Bez termověcí, rukavic a čepice by to nešlo. I tak byla kosa. Ale když přidáte do kroku, tak se to dá.

Já to vzal jako vždy kolem Roklanského potoka směrem na Tříjezerní slať, odtud na Rokytu podél Vchynicko-Tetovského kanálu a pak přes Rechle a kolem Vydry zpátky na Modravu. A myslím, že se zadařilo. Dokonce na parkovišti nikdo neřešil, že jsem přetáhl o dvě hodiny. Každopádně vyplatilo se vyrazit hodně brzo, protože kolem 10. hodiny už byly kolem dokola mraky lidí.

A tady ty fotky:

Previous Image
Next Image

info heading

info content