Restaurace U Štěpána je sázkou na jistotu. A pokud jde o maso, patří ke špičce

Až se budete pohybovat poblíž Šumavy a budete mít hlad nebo chuť na něco speciálního, neprohloupíte, když se vydáte na farmu U Štěpána do Petrovic u Sušice. Je to ta hospoda, kterou proslavil Zdeněk Pohlereich, ale která měla našlápnuto už před jeho návštěvou. Nejen že tam dělají jedny z nejlepších steaků v téhle části země, ale ještě se nachází na krásném místě na úpatí šumavských kopců. Můžete tak spojit výlet za přírodními skvosty s kvalitní gastronomickou tečkou.

Nejsem gastro policajt, i když jsem už leccos ochutnal, ale můžu říct, že Štěpán je sázka na jistotu. Byl jsem tam dvakrát a není jediná věc, kterou bych jim mohl vytknout. Ať jde o jídlo, prostředí, obsluhu nebo cokoli jiného.

K farmě U Štěpána vás navede tato cedule. Leží za městem, ale není problém ji najít

K farmě U Štěpána vás navede tato cedule. Leží za městem, ale není problém ji najít

Farma U Štěpána v Petrovicích, pár kilometrů od Sušice, je ideálním místem, pokud si chcete udělat výlet na Šumavu a zakončit ho skvělým jídlem. Je jedno, jestli máte ambice nachodit po okolních horách a kopcích desítky kilometrů, nebo jen přijet autem do areálu a během konzumace výborných steaků pozorovat jejich hovězí rodiče pasoucí se na louce nad farmou.

Na svahu nad restaurací můžete pozorovat pasoucí se dobytek

Na svahu nad restaurací můžete pozorovat pasoucí se dobytek, který později skončí hostům na talíři

Jinak je tohle místo parádním výchozím bodem pro výlety na Železnorudsko, hrad Kašperk, Rabí, Sušici, Horažďovice a na většinu dalších významných bodů severní části Šumavy.

Průčelí restaurace

Průčelí restaurace

Udělejte si ale rezervaci, alespoň pokud se ke Štěpánovi chystáte v polední nebo večerní špičce. To si totiž jinak nesednete.

Zimní zahrada v restauraci. Na venkovní zahrádku jsme si přece jen netroufli

Zimní zahrada v restauraci. Na sezení venku jsme si koncem října netroufli

Jídlo tam není přehnaně drahé. Jasně, na steaky za 500 si málokdo odskočí každý den ze šichty v polední pauze, ale není to nic, co by si nemohl obyčejný smrtelník jednou za čas dopřát. My jsme za jeden 120g tatarák, tři limonády, steak ze svíčkové s gratinovanými brambory, líčka s bramborovou kaší, jablečný závin, cappuccino a šišky s mákem platili 1300 Kč. Čili taková vyšší střední.

Steak ze svíčkové s gratinovanými brambory a fazolkami

Takže jestli ještě nevíte, co se sobotou, ale máte rádi dobré jídlo v hezkém prostředí, vypravte se tam. V tomhle podzimním počasí neuděláte chybu. My jsme to zkusili před týdnem a vyplatilo se. Rád se budu na tohle místo dál vracet.