MGM Grand Hotel na Tropicana Ave v Las Vegas

MGM Grand Hotel na Tropicana Ave v Las Vegas

Las Vegas jsme během své cesty po jihozápadě USA nemohli minout. Měli jsme na něj jen kousek večera, noc a ráno, což se ale ukázalo jako tak akorát. Člověk se vykoupal v bazénu s výhledem na vrcholky nejslavnějších kasin, pokochal se fontánou před hotelem Bellagio, prosázel pár dolarů, dal si drink u hracího stolu, ochutnal burger od Gordona Ramseyho a ráno zase nasednul do mustanga a spokojený uháněl dál.

Upřímně řečeno – Las Vegas je hlavně jeden několikakilometrový bulvár obehnaný kasiny a různými zábavními domy, okolo je takové šedavé nic a pak už je jen poušť. Asi bych se tam unudil, i když je to hlavní světové sídlo zábavy a království pařeb. Ale plaťte to všechno! Takže jedna noc ve Vegas stačila, abychom si tohle superměsto užili, a přitom jsme nelitovali, že by nám tam něco uniklo.

Zaplněný večerní Las Vegas Boulevard

Zaplněný večerní Las Vegas Boulevard

Las Vegas bylo třetí zastávkou na naší cestě po Spojených státech. Na severu LA jsme si napřed v půjčovně vyzvedli modrého krasavce jménem Ford Mustang, který nám měl dělat společnost až do konce našeho výletu. No, nelitovali jsme. Ale to se musí zažít, o tom nejde jen vyprávět.

Horko nás fackovalo ze všech stran

Cesta do Las Vegas trvala několik hodin a vedla kolem hranic Mohavské pouště a údolí Smrti

Cesta do Las Vegas trvala několik hodin a vedla kolem hranic Mohavské pouště a údolí Smrti

Několik hodin jsme strávili na cestě mezi Mohavskou pouští a údolím Smrti, teplota na teploměru šplhala přes 110° F a my jsme hltali za oknem ubíhající pahorky narudlých hor vystupujících z vyprahlé pouště. Když jsme někde zastavili a vystoupili, málem nás všudypřítomný žár poslal k zemi. Nebylo to horko jako u nás, kdy z vás ze vší vlhkosti leje jako z konve, ale zdejší suché horko nás celou dobu fackovalo přes jednu a hned zase přes druhou tvář. Dokud jsme nezapadli někam na benzínku nebo do hospody nebo vlastně kamkoliv, protože v tomhle koutu země neexistuje uzavřený objekt, kde by nebyla klimatizace. A konečně jsem pochopil, proč to tak je. Tady prostě nešlo jít se jen tak ven projít. I střechu toho kabrioletu jsme museli mít značnou část cesty zavřenou a klimatizovat.

Příliš se neochladilo ani v samotném Las Vegas, kde jsme u cestovatelského stánku Motel 6 na bulváru Tropicana Avenue vpodvečer zakotvili. Každopádně bazén uprostřed tohoto komplexu nám vlil krev do žil. Když si navíc z vody vychutnáváte výhled na budovy nejznámějších kasin a pozorujete, jak vám nad hlavou krouží soukromá letadla a helikoptéry, je únava z cesty ta tam.

Motel, v kterém jsme bydleli. Jedno z nejpříjemnějších ubytování na naší cestě

Motel, v kterém jsme bydleli. Jedno z nejpříjemnějších ubytování na naší cestě

Ale nenechte se mýlit, přes veškerý luxus, který jsme tady v porovnání s předchozími bydlišti pocítili, to byl zároveň nejlevnější nocleh za celou naši cestu. Ceny ubytování v Las Vegas se i v hotelových kasinech v centru pohybují hodně nízko. Podle místních je to jen proto, aby do města přilákali turisty.

Forbes i v supermarketu

Když jsme u těch kasin, ty jsou v Las Vegas všude. Dokonce v supermarketu na okraji města najdete vedle vozíků na nákup pultík s barevnými obrazovkami, kde se můžete usadit a sázet. Taky jsme neodolali a naházeli v jednom kasinu do beden sedm dolarů, ale štěstí nám nepřálo, tak jsme si raději zbytek ušetřili na drink. Každopádně jen nahlédnout do lasvegaského kasina stojí za to. Je to svět luxusu, kde na pokerových stolech tancují polonahé modelky, zatímco týpci s pokerface hrajou o jmění a tamní smetánka popíjí barevné drinky u baru.

Miniatura New Yorku v Las Vegas

Miniatura New Yorku v Las Vegas

Okolo kasin se točí ve Begas všechno, nebo se dá říct, že všechno ve Vegas má co do činění s hazardem. I proslulá restaurace Gordona Ramseyho BurGR sídlí uvnitř komplexu kasin. Ani dlouhá fronta – neboť v podniku rezervace nevedou – nás neodradila, abychom se tam vypravili. A samozřejmě si nemůžu v nejmenším stěžovat. Burgery byly doladěné do detailu, obsahovaly chutě, které jsme neznali, a byly připravené s precizností. Stejně jako všechno ostatní v tomhle podniku.

Než vás uvedou do restaurace BurGr, obvykle si musíte chvíli počkat ve frontě. Rezervace totiž nevedou

Než vás uvedou do restaurace BurGr, obvykle si musíte chvíli počkat ve frontě. Rezervace totiž nevedou

Pokud si chcete přečíst víc o naší návštěvě restaurace BurGR, tak můžete tady.

Ale není třeba sedět jen v kasinech, i když jak už jsem říkal, v ulicích tohoto pouštního města je i o půlnoci horko k zalknutí. Ale procházka po hlavních bulvárech vás nudit nebude. Ať už se půjdete podívat – a to si nenechte ujít – na proslulou fontánu před hotelem Bellagio (každou čtvrt hodinu uslyšíte a uvidíte show připravenou na základě jiné písně), nebo se budete kochat zmenšeninami slavných symbolů světových měst, nebo jen budete pozorovat čilý pestrobarevný ruch ve městě. Tam se totiž až do rána něco děje.

My jsme šli spát taky až nad ránem, i když jsme měli za sebou první únavné stovky pozemních mil. Ranní bazén a snídaně ale zahnaly ospalost a my mohli sednout do auta a pokračovat v naplánované cestě.