Vyhlídka z vrcholku Cima Paganella

Vyhlídka z vrcholku Cima Paganella

Horské středisko Paganella v severní Itálii je dobrým zázemím pro ne úplně náročné lyžaře. Z České republiky se tam dá pohodlně dostat přes noc a obvykle nemusíte mít strach, že by tam byl nedostatek sněhu.

Paganella je klasickým alpským střediskem s veškerým servisem. Ke špičkovým resortům má sice ještě daleko – přece jen je to méně tras a s tím souvisejících dalších vychytávek – ale nenáročný lyžař si tu určitě přijde na své. Já osobně jsem byl víc než dost spokojený.

Malé mínus patří jen kolegům, kteří s námi absolvovali zájezd do Paganelly z CK. Ač nemám rád slova o čecháčkovství, tady se parametry, které tento pojem charakterizují, naplnily. Člověk se musel někdy až stydět. Když jste si zašli nakoupit nějaké regionální dobroty a nedejbože vás někdo zahlídnul, už jste byli středem pozornosti a kdosi prohlašoval, jak jsme rozhazovační a nenažraní, když nám nestačí večeře v hotelu v rámci polopenze. Ta byla mimo jiné příšerná.

Takže sečteno podtrženo – místo krásný, ale lidi holt nezměníš.

[contact-form][contact-field label=’Name‘ type=’name‘ required=’1’/][contact-field label=’Email‘ type=’email‘ required=’1’/][contact-field label=’Comment‘ type=’textarea‘ required=’1’/][/contact-form]