Hikemyworld.com

Let the adventure begin

Začínám od nuly a v novým světě

Nový výzvy volají

Sedím na balkoně v hostelu u promenády ve Venice Beach v Los Angeles a je to přesně týden, co jsem odletěl směr nová dobrodružství.  Pro sebe jsem tuhle srandu pojmenoval jako expedice Nevim. Protože se mě všichni ptali, kam jedu, na jak dlouho a co tam budu dělat. A já jim při vší snaze nedovedl odpovědět jinak, než že nevim.

Jedinou jistotou je, že jsem kvůli tomu zahodil slibně se vyvíjející kariéru a odešel z práce, zbavil jsem se krásnýho bytu v centru Prahy, prodal svoje pořád ještě dobrý auto a další majetky. Nezbytný minimum jsem sbalil do jedný krosny a menšího batohu a s pár desítkami tisíc (Kč) vyrazil do světa. První zastávka moje srdcovka Los Angeles.

Není to dovolená nebo cesta kolem světa, spíš jdu za svým dlouholetým snem opustit svět zaběhnutých pořádků, hypoték, kyselých xichtů, státní zvůle v rukou lidí, co patří do kriminálu, věčného nadávání na všechno, … a zkusit žít jinde, ideálně někde, kde pořád svítí slunce a lidi se smějou. Zároveň mě přestala naplňovat práce, kterou jsem dělal od svých 21 let, a zároveň mě začaly poměry v České republice, o kterých jsem denně psal do médií, srát takovým způsobem, že jsem dostal chuť emigrovat. A dosáhnout té pomyslné mety, která mě vždycky lákala.

V souvislosti s tímhle ne úplně malým krokem, který nebyl lehký pro mě a už vůbec ne pro moje okolí, čímž se mu omlouvám, si dovolím strhnout kormidlo Hike my world trochu víc osobnějším směrem. Líbivých krajinek už bylo dost :)

Ne že bych nepokračoval v cestovatelských tipech a rádoby zasvěcených kecech, ale předpokládám, že pro spoustu z vás bude zajímavější sledovat, jaké to je, když se takhle někdo začne protloukat od nuly novým světem. (Taky se možná nikam neprotluču, propálim všechny prachy a za měsíc se vrátím a budu předstírat, jako že nic, a v McDonald’s šetřit na nový bydlení.)

Doufám, že vás to bude bavit tak jako mě a budu rád za vzkazy. A za sdílení :)

Čírs!

V.

Počet komentářů: 15

 1. Moc ti fandim, těšim se na čtení! Užívej a opatruj se! *

 2. Držím všecky palce a skláním se před odvahou to opravdu udělat.Cesta je cíl!!
  Držte se !

 3. Bratwurst

  15.9.2017 at 23:36

  Zdravim do Kalifornie a diky za info! Vis, jak je to s tou cestou a cilem, tak uzivej :) Tesim se na pokracovani. R.

 4. Strašně ti fandím, dáš to!

 5. Drzim palce .. rozhodl jsi se pro neco o cem ja zatim jen snim!!

  • Vaclav Lang

   17.9.2017 at 17:32

   Moc dekuju! Třeba ten správný čas jednou přijde 😉 mne to taky trvalo roky

 6. Anna Langová

  17.9.2017 at 17:02

  Fandím ti, přeji štěstí na lidi , najdi cestu na které budeš šťastný. Obdivuji tvou odvahu všechno opustit a odjet do neznáma. Držím palce a těším se na Tvůj návrat až přijde čas. Hodně štěstí .M

 7. Stará Fena

  17.9.2017 at 22:10

  Tak to má teda koule. Tomu rikam pecka! Opustit komfortni zonu a udelat svou dusi stastnou! Joooo. Drzim pesti.

 8. Respekt :) Ne každý by na to měl „koule“. ALE, když člověk je mladý, svobodný a bezdětný, podobná rozhodnutí se dělají tak nějak jednodušeji, když nemáš zodpovědnost za nikoho jiného. Každopádně přeju hodně štěstí, myslím si, že ho každý cestovatel potřebuje.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

*