Hikemyworld.com

Let the adventure begin

Ruiny Tulum. Kýč tak dokonalej, až by jeden brečel

Tulum

Ruiny Tulum, pastva pro oči i mysl

Ruiny mayského města Tulum při karibském pobřeží Mexika. Nejen že je to krásná historická památka, je to taky místo s nejdokonalejší scenérií, jakou jsem kdy viděl.

Tulum

Jediné mayské město vystavěné přímo na pobřeží. Proto také neslo jméno Svítání

Pozůstatky mayského města Zamá (v původním jazyce Svítání), jak se dřív sídlo v severní části karibského pobřeží Yucatánu příznačně nazývalo, leží v severní části oblíbeného letoviska Tulum.

Tulum

Krása střídá nádheru

Jde o jediné mayské centrum, které bylo vystavěné na pobřeží – proto to jméno –  a také mělo jako jediné hradby. A na rozdíl od jiných sídel dobytých conquistadory, v tomhle žili potomci španělských dobyvatelů ještě v polovině minulého století.

Tulum

Počátky mayského města sahají až do 6. století našeho letopočtu

Teď ho obývají hlavně leguáni a němečtí a američtí turisté. Nebudu vám mazat med kolem pusy, víc než magičnost kněžského paláce pocítíte nevychovanost desítek návštěvníků, kteří by pro lajk skočili z útesu, ale ten výhled, na který se popravdě stojí fronty, to je prostě čirá dokonalost.

Tulum

Při vší skromnosti se vsadím, že víc leguánů na jednom místě jste neviděli

Kýč jak z PC plochy

Stejně tak procházení se areálem, kde – pokud nejste veterináři nebo zoologové – uvidíte pravděpodobně nejvíc leguánů v životě. Tihle úžasní tvorové jsou tam na každým kroku. Malý, velký, různě barevný.

Iguana

Prostě všude

A pak je tam ještě jedna specialita, kterou jinde nenajdete – když se dokocháte výhledem na bledě modrý vlny Karibiku, můžete sestoupit na pláž přímo pod hlavním mayským hradem, oddělenou útesy a palmami jak z klasických PC  wallpaperů, a rochnit se tam do aleluja. Když přijdete brzy a zamíříte napřed tam, tak dokonce samotní.

Tulum

Tomuhle se prostě nedá odolat

Řeknu vám, že je to paráda relaxovat v křišťálově průzračné vodě s bílým pískem a pozorovat při tom indiánské zříceniny. Stejně jako se jen tak vyvalit někde ve stínu pod stromem a pozorovat macatý leguány.

Tulum

Roští

Počet komentářů: 1

  1. Anna Langová

    11.2.2018 at 19:19

    Jedním slovem – nádhera.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

*